Вести из 2009. године

Пријем младих код председника Академије

Председник САНУ академик Никола Хајдин примио је, данас 23. септембра у Клубу Академије, награђене ученике, добитнике олимпијских медаља на међународним такмичењима из математике и физике.

Седамнаесторо најталентованијих ученика имали су прилику да разговарају са председником САНу, директором Астрономске обсерваторије Зораном Кнежевићем, дописним чланом Ђорђем Шијачким, представницима одељења САНУ и угледним математичарима и физичарима, члановима САНУ.

На пријему у част олимпијаца младим математичарима и физичарима поклоњена је књига ``Циклуси и записи``, Милутина Миланковића.
Председник САНУ је истакао да је ово један од контаката који Академија настоји да успостави са младима, будућим научницима и потенцијалним будућим члановима јер је ово једини начин да се новим генерацијама јасно стави до знања да су они будућност Србије да им је место овде и да својим радом и знањем треба да допринесу развоју наше земље.