Белићу у част

У Институту за српски језик САНУ одржана је 4. марта заједничка седница Научног већа и Управног одбора са једином тачком на дневном реду: Сећање на академика Александра Белића. Седница је уприличена у склопу обележавања 50-те годишњице смрти академика Белића, најзначајнијег српског лингвисте, дугогодишњег председника Српске академије (од 1937. до 1960, када је умро), оснивача и првог директора Института за српски језик САНУ. Академик Белић је у свом дугом и плодном научном раду два пута организовао научни рад у Академији – после првог и после Другог светског рата. Оснивач је наших најугледнијих научних часописа из области науке о језику - Српског дијалектолошког зборника (1905), Јужнословенског филолога (1913) и Нашег језика (1932). О научном путу академика Белића и својим сусретима са њим говорио је академик Александар Младеновић, Белићев студент.