Пријем за ученике, освајаче медаља на међународним такмичењима

Председник САНУ академик Никола Хајдин и чланови Извршног одбора организовали су пријем за освајаче медаља на међународним олимпијским такмичењима из математике, физике, астрофизике, астрономије и информатике.

Наши талентовани ученици средњих школа освојили су значајан број медаља на: Међународној олимпијади из математике (Казахстан 5-15. јули 2010.), Међународној олимпијади из физике (Хрватска 17-25. јули 2010.), Међународној олимпијади из информатике (Канада 14-21. август 2010.), Балканској математичкој олимпијади (Молдавија, мај 2010.), Јуниорској балканској математичкој олимпијади (Румунија 18-22. јуни 2010.), Међународној јуниорској научној олимпијади (Нигерија 2-11. децембар 2010.), Међународној олимпијади из астрономије (Украјина 16-24. октобар 2010.) и Међународној олимпијади из астрономије и астрофизике (Кина, 12-21. септембар 2010.).

Председник САНУ Хајдин, поручио је младим талентованим ученицима, а будућим научницима да је корисно да се усавршавају у иностранству али да планирају повратак у домовину.

Академици Цветковић и Шијачки похвалили су успехе ученика и позвали их да се, у будућности ангажују у раду истраживачких центара, института и лабораторија у Србији.

Академик Хербут је, након пријема разговарао са ученицима чије је интересовање рад у области физике.