Вести из 2011. године

Пријем за ученике, освајаче медаља на међународним такмичењима

Председник САНУ академик Никола Хајдин и чланови Извршног одбора организовали су пријем за освајаче медаља на међународним олимпијским такмичењима из математике, физике, астрофизике, астрономије, биологије и информатике.

Наши талентовани ученици средњих школа освојили су значајан број медаља и то: једну златну, седам сребрних и девет бронзаних.

Председник је поздравио присутне ученике који су дошли из Математичке гимназије у Београду, гимназије Светозар Марковић у Нишу и гимназије Јован Јовановић Змај у Новом Саду.

Председник САНУ академик Никола Хајдин, поручио је младим талентованим ученицима, а будућим научницима, да је корисно да се усавршавају у иностранству али да планирају повратак у домовину.

Академици Драгош Цветковић и Ђорђе Шијачки похвалили су успехе ученика и позвали их да се у будућности ангажују у раду истраживачких центара, института и лабораторија у Србији.