Вести из 2012. године

Изузетно признање академику Стеви Тодорчевићу

The Centre de Recherches Mathématiques, the Fields Institute and the Pacific Institute for Mathematical Sciences саопштили су 14. децембра да је добитник престижне награде у области математичких наука, CRM-Fields-PIMS Prize, за 2012. годину Стево Тодорчевић са Универзитета у Торонту
(линк: http://www.fields.utoronto.ca/press/11-12/111214Todorcevic.html).
У саопшењу се каже да је професор Тодорчевић докторирао 1979. године у Београду и да је сада Canada Research Chair на Универзитету у Торонту. Његови доприноси у теорији скупова учинили су га светским лидером у овој области са посебним утицајем на комбинаторну теорију скупова и њене везе са топологијом и анализом. Његов рад је препознатљив по својој оргиналности и техничкој бриљантности. Даље се наводе конкретни подаци о његовим доприносима због којих је био предавач по позиву на многим врхунским скуповима широм света, као што је, на пример, Интернационални Конгрес математичара у Берлину 1998. године.