Вести из 2012. године

``Пријем и додела награда освајачима медаља на међународним такмичењима из математике, физике, астрономије и других природних наука``

Председник САНУ академик Никола Хајдин уприличио је пријем за ученике средњих школа који су освојили медаље на међународним такмичењима из математике, физике, астрономије, програмерства и других природних наука.
Двадесет и седам ученика, освајача медаља добили су од САНУ поклон ваучер у вредности од 20.000 динара који могу да искористе за набавку опреме у специјализованој продавници за рачунарску опрему WIN WIN.
Академија је стратешки опредељена да подржи младе таленте, будуће научнике, који су се доказали на међународним такмичењима, да им омогући останак у Србији и боље услове за наставак научне каријере. Млади научници су будућност Србије који својим радом треба да допринесу свеукупном привредном развоју наше земље.