Вести из 2015. године

ПОСЕТА ДЕЛЕГАЦИЈЕ КИНЕСКЕ АКАДЕМИЈЕ ДРУШТВЕНИХ НАУКА

Српска академија наука и уметности угостила је делегацију Кинеске академије друштвених наука и представнике амбасаде НР Кине у Србији.Кинеска академија друштвених наука има важну саветодавну улогу у креирању националне спољнополитичке стратегије коју доноси Државни савет (Влада) НР Кине, а њен председник има ранг министра. КАДН планира да интензивира сарадњу са академијама и научним институцијама југоисточне Европе. Делегацију КАДН предводио је председник проф. Ванг Веигуанг. Намера кинеске стране је да се у 16 земаља централне и источне Европе формира мрежа труста мозгова (think tanks) која би формулисала правце и пројекте за даљи развој целокупне сарадње Кине и земаља централне и источне Европе. Институт за европске студије КАДН и Министарство иностраних послова НР Кине већ раде на том подухвату.
Делегацију КАДН су чинили:

- проф. Ванг Веигуанг, председник КАДН,
- др Ванг Леи, генерални директор Бироа за међународну сарадњу КАДН,
- проф. Хуанг Пинг, генерални директор Института за европске студије КАДН,
- проф. Сун Џуангџи, заменик генералног директора Института за
социологију КАДН,
- др Џао Пеији, директор Истраживачког одељења, Канцеларија за опште
послове КАДН и
- г-ђа Ши Сјуехуа, заменик директора Одељења за Европу, Биро за
међународну сарадњу КАДН.

Уважене госте примио је председник Владимир Костић са члановима ИО: потпредседницима Љубомиром Максимовићем и Зораном Поповићем и генералним секретаром Марком Анђелковићем. Састанку су присуствовали и академици Данило Баста, Војислав Становчић, Драгољуб Живојиновић, Драган Шкорић и дописни члан Часлав Оцић.