Вести из 2015. године

Пријем и додела награда освајачима медаља на међународним такмичењима из математике, физике, информатике и других природних наука

Председник САНУ академик Владимир Костић уприличио је пријем за ученике средњих школа који су освојили медаље на међународним такмичењима из математике, физике, информатике и других природних наука.
Четрдесет и пет ученика, освајача медаља добили су од САНУ поклон ранац за рачунар и књигу Од пашњака до научењака, аутобиографију Михајла Пупина. Академија је стратешки опредељена да подржи младе таленте, будуће научнике, који су се доказали на међународним такмичењима, да им омогући останак у Србији и боље услове за наставак научне каријере. Млади научници су будућност Србије који својим радом треба да допринесу свеукупном привредном развоју наше земље.