Изложба и манифестација
НЕДЕЉА СВЕСТИ О МОЗГУ 2022

Од 14. до 19. марта 2022.

Организатор: Студентска секција Друштва за неуронауке Србије

У оквиру глобалне манифестације „Недеља свести о мозгу“, студенти биологије, медицине, фармације и психологије припремили су разноврстан програм на тему развића нервног система под слоганом „Моћ ума: Еволуција интелигенције“.

Посетиоци ће имати прилику да посете изложбу и упознају се са темом интелигенције, њеном научном проблематиком, као и савременом применом. Материјал пројекта подељен је у неколико целина, при чему сваку прати интерактивна поставка. Еволуција, неуроанатомија и поремећаји интелигенције, као и интелигенција код животиња и вештачка интелигенција, само су неке од тема, а редовну поставку ће пратити и предавања професора Универзитета у Београду и научних истраживача.

Дани викенда, 19. и 20. март, посвећени су деци предшколског и школског узраста за коју су, у сарадњи са Београдским зоолошким вртом, припремљене интерактивне радионице и квиз на тему интелигенције код животиња. Радионицама ће претходити вођене туре по врту, где ће им волонтери представити занимљивости у вези са грађом мозга и интелигенцијом појединих врста, као и њиховим међусобним разликама. Кроз дечији уметнички и литерарни конкурс ,,Мали геније”, најмлађи посетиоци ће имати прилику да изразе своју креативност и разумевање интелигенције.