Одложена изложба у оквиру манифестације „Недеља свести о мозгу 2020”

Homo emotikon, изложба у оквиру међународне манифестације „Недеља свести о мозгу 2020”, може се погледати од понедељка, 16. марта,у  Галерији науке и технике САНУ.

Посетиоци ће бити у прилици да виде микроскопске и макроскопске препарате мозга, тестирају своју емотивну интелигенцију, науче разлику између електричне и хемијске синапсе, страха и анксиозности, туге и депресије, да сазнају која је улога неуротрансмитера, где су у мозгу смештена осећања и како се она испољавају кроз уметност, као и да погледају радове деце која су учествовала на ликовном конкурсу „На крилима емоција“.

У суботу, 21. марта, када се изложба и затвара, планиран је „Дан за младе“, у оквиру кога ће бити одржана студентска презентација постера, а потом дечије едукативне радионице.

„Недеља свести о мозгу 2020“ је међународни научно-популарни догађај који у Србији већ девет година организује Студентска секција Друштва за неуронауке Србије, са циљем да се ненаучној јавности укаже на важност истраживања мозга. Секцију чине студенти медицине, биологије, психологије, биомедицинског инжењерства и филозофије, што је омогућило да се посебно истакне мултидисциплинарност неуронаучних истраживања и осмисли разноврстан и занимљив садржај овогодишње  манифестације у чијем су центру емоције.