Четрнаеста међународна конференција о ромском језику

Четрнаеста међународна конференција о ромском језику (онлајн), која ће бити отворена  у четвртак, 16. септембра, у 10 сати, и трајаће два дана, окупиће лингвисте из целог света. У њеној организацији досад су учествовали бројни научни истраживачки центри (нпр. 2018 – LACITO лабораторија на Универзитету Sorbonne Nouvelle, Париз; 2016 – Södertön University, Stokholm, 2014 – University of Oslo & Aarhusm University, Осло, Норвешка; 2012 – Faculty of Philology of the University of Barcelona, Барселона, Шпанија) и приређује се сваке друге године. Области изучавања ромског језика крећу се од историје ромског језика, фонетике и фонологије, морфологије, синтаксе, семантике, лексикологије и лексикографије, социолингвистике, језичких контаката, дијалектологије ромског језика, па све до примењене лингвистике и усвајања језика.

У Научном одбору конференције учествују: Yaron Matras  (University of Manchester), Evangelia Adamou (CNRS-Lacito), Светлана Ћирковић (Балканолошки институт САНУ) и Мирјана Мирић (Балканолошки институт САНУ), док у  Организационом одбору учествују: академик Тибор Варади, др Светлана Ћирковић, др Мирјана Мирић и др Анамарија Сореску Маринковић.

Званичан језик конференције је енглески.

Укључење се може остварити преко линка: Join Zoom Meeting

Линк ће бити отворен 16. септембра у 10 сати по београдском времену, а отварање Конференције почиње у 10.10.

Комплетној сатници програма треба додати један сат, јер  je наведено Централноевропско време, пошто у конференцији учествују и колеге из других временских зона.