МИХАИЛО АПОСТОЛСКИ
Ново Село код Штипа, 08.11.1906. - Стари Дојран, 07.08.1987.

Историчар и официр
Армија у Сарајеву, генерал-пуковник: командант (1946–1952); Виша војна академија, начелник (1952–1955); начелник пешадије ЈНА (1955–1958); директор Института за националну историју у Скопљу (1965–1970)

САНУ: Одељење друштвених наука: дописни члан од 7. 3. 1968; Одељење историјских наука: дописни члан „из других република“ од 11. 3. 1971.

Приступна беседа: саопштење: НОБ за афирмацију македонског језика. Посебна издања / САНУ. Споменица. 434 : 44 (1970) 99–114. Саопштење није читано већ само дато као прилог за Споменицу.

Биографија, библиографија: Год/САНУ. 74 (1971) 536–542.

Признања: Седмојулска награда (1969); Награда 22. децембар (1972); Награда АВНОЈ-а (1978); Споменица 1941, Орден народног хероја, Орден народног ослобођења, Орден братства и јединства, Орден заслуге за народ, Орден Републике са…

Некролог: Год/САНУ 94 (1988) 467–468 (Јордан Поп-Јорданов).

Фотографија: САНУ Ф-441