Девети међународни салон пејзажне архитектуре

У Галерији науке и технике САНУ од 2. јуна може се погледати изложба IX Међународног салона пејзажне архитектуре 2021.

Салон пејзажне архитектуре се одржава у Србији од  2005.  године као бијенална изложба на којој се представљају одабрани планови, реализовани и нереализовани пројекти, студије, публикације и студентски радови.

Посетиоици овогодишње изложбе имаће прилику да виде 71 рад, а поред домаћих, биће изложено и 25 радова из11 страних земаља. Реч је о планерским и дизајнерским решењима уређивања различитих простора, а у вези са заштитом природе и културног наслеђа, обнове запуштених простора, па до паркова, зелених кровова и пословних вртова…

У оквиру Салона, међународни жири ће доделити признања за најбоље радове у оквиру сваке категорије, као и Велику награду Салона – Grand Prix. Награда „Александар Крстић“ – која носи име инжењера Александра Крстића (1902-1980), првог школованог пејзажног архитекте у Србији – биће додељена за најбољи рад домаћих аутора, док ће посебну награду „Стеван Милинковић“добити најбољи студентски рад, а у спомен на професора пејзажне архитектуре Стевана Милинковића (1926-1992). Такође, међународни жири ће доделити 13 награда и признања.

Организатор Салона је Удружење пејзажних архитеката Србије, а изложба ће бити отворена до уторка, 29. јуна.

Број посетилаца у Галерији науке и технике је ограничен у складу са капацитетом простора и епидемиолошким препорукама.