Друштвене и хуманистичке науке у Србији

У петак, 13. децембра, у 9 сати, у Свечаној сали САНУ биће отворен научни скуп „Друштвене и хуманистичке науке у Србији“, који организују Српска академија наука и уметности и Институт друштвених наука.

Циљ скупа је да размотри положај друштвених и хуманистичких наука у савременом друштву, посебно у Србији где се научна заједница суочава с дуго очекиваним коренитим реформама научног система. Овај процес ће трајати и важно је, на основу чињеница, размотрити место, улогу и развој друштвених и хуманистичких наука. Поред тога, на конференцији ће бити речи и о улози друштвених наука – да непрестано преиспитују, објашњавају и критички промишљају различите појаве и све динамичније промене савременог друштва, које обележава висок развој технологије, али и подривање друштвених вредности и природних услова за опстанак. Коначно, излагачи ће говорити о овдашњој научној заједници, преиспитујући њене идеје и стање у којем је.

Скуп ће отворити академик Владимир Костић, председник САНУ, и др Горан Башић, директор Института друштвених наука, док ће уводно предавање одржати академик Љубомир Максимовић, потпредседник САНУ, на тему „Изазови друштвених и хуманистичких наука“.

ПРОГРАМ СА САЖЕЦИМА