Концерт Абисала Гергијева у завршници концертне сезоне у Галерији САНУ

У оквиру програма „Концерт у Галерији САНУ”, у четвртак, 1. jула, у 18 сати, концертну сезону 2020/2021. затвориће млади руски пијаниста Абисал Гергијев, син славног диригента Валерија Гергијева. На програму ће бити дела Шуберта, Рахмањинова и Срјабина.

Абисал Гергијев је рођен 2000. године у Санкт Петербургу (Русија). Музичко образовање је започео са свега четири године. Средњу специјалну музичку школу при Конзерваторијуму Римски-Корсаков у Санкт Петербургу завршио је 2019. године у класи проф. Александра Сандлера. Тренутно је студент на Конзерваторијуму Нове Енглеске у Бостону у класи професора Вха Киунга Биуна (Wha Kyung Byun). Свој први наступ са оркестром Маријинског театра имао је под диригентском палицом Валерија Гергијева приликом отварања Државне филхармоније Републике Северна Осетија–Аланија 2016. године. Одржао је концерт у Музичком позоришту у Базелу (Швајцарска). Поред тога, наступао је као корепетитор у концертним салама Санкт Петербурга и Москве и учествовао је у изведбама камерне музике Моцарта, Бетовена, Шумана и Бруха. Сарађивао је са диригентима Заурбеком Гугкаевим и Артиом Маркином. Тренутно се усавршава са пијанисткињом и професорком Миром Јевтић.