МЕЂУНАРОДНА КОНФЕРЕНЦИЈА РОМОЛОШКИХ СТУДИЈА И ГОДИШЊИ САСТАНАК GYPSY LORE SOCIETY, 2022.

Међународна конференција ромолошких студија за 2022. годину и годишњи састанак GLS (Gypsy Lore Society) одржаће се у САНУ од 28. до 30. септембра 2022. Организатор конференције је Одбор за проучавање живота и обичаја Рома САНУ, у сарадњи са Gypsy Lore Society.

Конференција је најзначајнији годишњи научни догађај у свету посвећен ромолошким студијама. Учесници конференције су стручњаци из различитих дисциплина (историје, етнологије, антропологије, социологије, политичких наука, лингвистике, међународних студија, студија безбедности, регионалних студија, економије, географије, књижевности и других области хуманистичких и друштвених наука). Прихваћени су и панели и радови који представљају интердисциплинарна истраживања, као и синергије између академског истраживања и праксе.

Језици конференције су енглески и ромски, као и српски, хрватски, босански и црногорски за унапред припремљене панеле.

Програмски одбор конференције:
Проф. Татјана Подолинска, председница GLS / директорка Института за етнологију и социјалну антропологију, Словачка академији наука
Академик Тибор Варади, председник Одбора за проучавање живота и обичаја Рома САНУ
Дописни члан Павле Петровић, Одбор за проучавање живота и обичаја Рома САНУ
Проф. Елена Марушјакова, Универзитет Сент Ендрјус, УК
Проф. Софија Захова, Институт Vigdís Finnbogadóttir Универзитет на Исланду
Др Драгољуб Ацковић, директор Музеја ромске културе, Београд; члан Одбора за проучавање живота и обичаја Рома САНУ

Организациони одбор конференције:
Др Сања Златановић, Одбор за проучавање живота и обичаја Рома САНУ
Др Марија Александровић, Одбор за проучавање живота и обичаја Рома САНУ
Драгица Пуљаревић, Српска академија наука и уметности
Александра Хрељац, Српска академија наука и уметности

Радујемо се сусрету у Београду у септембру 2022!

Више информација о konferenciji може се наћи на сајту: