На путу Захарија Орфелинa

ОД 15. ДО. 29. ЈАНУАРА 2021.

У петак, 15. јануара, у 12 сати, у Галерији Огранка САНУ у Новом Саду моћи ће да се погледа колективна изложба калиграфских радова „На путу Захарија Орфелина“, коју чине радови ученика, наставника и калиграфа Светозара Пајића Дијака. Изложбу је приредила Вера Стојшић Гашпаровски, a oрганизатор изложбе је Удрење војвођанских учитеља. Настала је као резултат калиграфске колоније, која се реализује од 2009. године и намењена је просветним радницима заинтересованим за школску калиграфију, посебно онима који раде у изборном предмету лепо писање или воде калиграфске секције.

Изложба се може погледати до 29. јануара, сваког радног дана од 9 до 17 сати, присуство публике је ограничено у складу са капацитетом простора, епидемиолошким препорукама и ограничењима.