НАРОДНИ НЕИМАРИ СРБИЈЕ – РУКОМ ПО МЕРИ

ОД 15 СЕПТЕМБРА ДО 1. ОКТОБРА 2022. ГОДИНЕ

Аутор: Станко Костић

Организација: Галерија науке и технике САНУ

На изложби ће –  путем уметничких фотографија и паноа, визуелно и текстуално – бити  представљени принципи неимарске градње као и  архитектуре школованих градитеља.

Такође, биће приказано решење савремене куће на принципима традиције инспирисане радом архитекте Божидара Петровића, као и младих архитеката.

Уметнички фотограф Станко Костић је дугогодишњи сарадник Галерије науке и технике САНУ, у којој је већ одржао више запажених изложби: „Кућа је наша велика суштина“ – о архитекти Божидару Петровићу (2007), о архитектури манастира Хиландар (2012) и о пећинама источне Србије (2017), „Прича о воденици – Од кола до турбине“ (2019), „Ћилим – пут нити” (2021). Фотографијом се бави од школских дана. Излагао je на више од 100 колективних и 60 самосталних изложби у земљи и иностранству. Добитник je бројних награда и признања.

Пратећи програм изложбе можете погледати ОВДЕ.