ОСМИ МЕЂУНАРОДНИ САЛОН ПЕЈЗАЖНЕ АРХИТЕКТУРЕ 2019

ОД 5. ДО 28. ЈУНА 2019.

Салон пејзажне архитектуре у Србији постоји од 2005. године и подразумева представљање радова из више области пејзажне архитектуре – планове, студије, пројекте, публикације, мултимедијалне и студентске радове. Додељују се и награде, како у оквиру сваке категорије, тако и Гран при Салона, док ће ове године бити додељена и награда „Александар Крстић“ за најбољи рад домаћих аутора односно пројекат реализован у Србији, те награда „Стеван Милинковић“ за најбољи студентски рад.

Посетиоци овогодишње изложбе могу да погледају планерска и дизајнерска решења уређења различитих простора, како оних у којима се нуде решавања проблема заштите природе или културног наслеђа па до уређења паркова, вртова, стамбених отворених простора и зелених кровова.

Током трајања Салона предвиђени су и пратећи догађаји, попут предавања, округлих столова и представљања књига.

ПРАТЕЋИ ПРОГРАМ