Продужено трајање изложбе „Великани српског градитељства : од Инџинирске школе до данас“

Изложба „Великани српског градитељства: од Инџинирске школе до данас“, ауторке Јасмина Његован-Поповић, због великог интересовања публике биће продужена и трајаће до 8. маја 2022. године.

Изложба је организована  у сарадњи са Музејом науке и технике из Београда и представља једну од манифестација којом је  Грађевински факултет обележио175 година свог постојања.  Пројекат обједињује   живот и дело доајена инжењерске струке који су својим радом исписали историју српског градитељства и геодезије и историјат Грађевинског факултета.

Изложбена поставка кроз архивске материјале приказује историјат ове чувене високообразовне  институције  –   од почетка формирања Инџинирске школе 1846. године до оснивања и развоја Грађевинског  факултета.

Следећа изложба коју ће публика имати прилике да види у Галерији САНУ од 24. маја je „Никола Добровић – под заставама модерних покрета”, аутора проф. др Марте Вукотић Лазар и мр Бојана Ковачевића, која је осмишљена  као синтезни приказ целокупног  стваралаштва овог виртуоза наше архитектуре.

Изложбени салон Галерије САНУ ради сваког дана (осим понедељком) од 10 сати до 21 сат, и четвртком од 10 до16 сати. Улаз у Галерију је слободан.