У организацији Српске академије наука и уметности, Математичког института САНУ и Нанкаи универзитета од 9. до 14. јуна, у просторијама САНУ и Математичког института САНУ одржаће се Прва кинеско-југоисточноевропска конференција о дискретној математици и применама. Свечано отварање биће приређено у понедељак, 10. јуна, у 9.30, у Свечаној сали САНУ.

Сарадња између математичара који се баве дискретном математиком и њеним применама на просторима југоисточне Европе и Кине је значајно интензивирана током последње две деценије. Циљ ове конференције је да ту сарадњу подигне на још виши ниво, омогућавајући како да се на једном месту окупе постојећи мешовити истраживачки тимови, тако и да се остваре нови контакти и омогући успостављање нових облика научне сарадње, нарочито између млађих истраживача.

Сајт конференције доступан је путем линка http://www.mi.sanu.ac.rs/cseecdma2024. Конференцији је посвећен и специјални број реномираног међународног часописа Discrete Applied Mathematics.