Београдска школа физиологије: од Сорбоне до Београда

У четвртак, 21. фебруара, у 18 сати, у Свечаној сали Огранка САНУ у Новом Саду биће одржан научни скуп посвећен академику Ивану Ђаји, под називом „Београдска школа физиологије: од Сорбоне до Београда“.

О животу и раду Ивана Ђаје (1884–1957), једног од највећих српских и јужнословенских научника, физиолога и биолога, некадашњег ректора Београдског универзитета, а уједно и веома даровитог филозофа и књижевника, говориће: академик Дејан Поповић „Слободан човек на добром гласу: Ивана Ђаја филозоф и књижевник“, Негослав Ђаја „Животни пут Ивана Ђаје и његове породице“, професор Павле Анђус „Истраживање Ивана Ђаје: Заоставштина за будућност“ и професор Бато Kораћ „Хибернација: фасцинација и лепота одржања живота на молекулском нивоу“.

Одржавање скупа помогао је Покрајински секретаријат за високо образовање и научноистраживачку делатност.