КОСТА МИХАИЛОВИЋ
Правник и економиста;
Шабац, 1. 3. 1917 – Београд, 19. 9. 2007

професор универзитета: редовни професор Економског факултета у Београду (од 1965); Економски институт Србије од 1949. до 1984. (до 1965. је био директор); пензионисан 1984; члан Републичке комисије за привредну реформу (од 1987)

САНУ: Одељење друштвених наука: дописни члан од 15. 12. 1983; редовни члан од 15. 12. 1988; секретар Одељења друштвених наука од 2. 12. 1993. до 18. 11. 1997. и од 2. 10. 2001; члан Председништва од 28. 5. 1998. до 2. 10. 2001.

Приступна беседа: Економски положај Срба у Југославији. Глас / САНУ. ОДН. 366, 26 (1992) 19–30. Беседа одржана 10. 5. 1989.

Биографија, библиографија: Год. / САНУ 91(1985)389–400; 100 (2000) 365–371; 108 (2002) 369–373.

Одбори: Одбор за економска питања Одељења друштвених наука, председник; Одбор за финансије Скупштине САНУ; Одбор за филозофију и друштвену теорију; Одбор за проучавање Срба у Хрватској; МАО за проучавање недовољно развијених подручја; Група за уставноправна питања, од 1989.

Признања: Седмојулска награда, са групом сарадника за издања Економског института из Београда (1963); Повеља Савеза економиста Србије (1977); Орден рада другог реда (1955)