НЕДЕЉА СВЕСТИ О МОЗГУ 2019.

ОД 11. ДО 16. МАРТА 2019.

Организатори: Студентска секција Друштва за неуронауке Србије и Галерија науке и технике САНУ

У оквиру међународне манифестације „Недеља свести о мозгу 2019”, у понедељак, 11. марта, у Галерији науке и технике САНУ биће отворена изложба „Живот једног мозга“, у организацији Студентске секције Друштва за неуронауке Србије. Посетиоци ове интерактивне изложбе моћи ће, између осталог, да сазнају како се развија и мења наш нервни систем, шта све утиче на њега, како развијамо емоције и прате ли нас осећаји наших предака. У сарадњи са Центром за промоцију науке предвиђене су и дечије радионице, као и едукативни програм за најмлађе (субота, 16. март).

Део разноврсног програма ове манифестације, која се у Србији организује осми пут, обухватају и предавања реномираних стручњака у Галерији науке и технике САНУ. Тако ће у четвртак, 14. марта, у 17 часова асс. др Стојан Перић говорити о теми „Титат, титан међу генима – како смо открили нову болест“, а након тога, у 17.45, следи предавање проф. др Ксеније КрстићРазвој мозга од рођења до адолесценције“. У суботу, 16. марта, у 14 часова, предвиђена је сесија Српског света за мозак, током које ће проф. др Павле Анђус говорити „О кооперацији Универзитета и индустрије за добробит пацијената – искуства ЕУ“, Јелена Савић о томе како се, из угла пацијента, борити са Паркинсоновом болешћу, док ће др сци. Звездана Стојановић посветити своје предавање питању „Електроконвулзивна терапија – шок или лек?“.