Владимир Кањух
лекар
Охрид, 04.03.1929.

редовни члан

Одељење медицинских наука

 

Чланство у САНУ
Одељење медицинских наука: дописни члан од 21.03.1974; редовни од 15.12.1983.

Област рада
патологија

Школска спрема
др медицинских наука, Медицински факултет у Београду, 1981 (?)

Запослење
професор универзитета: Медицински факултет у Београду , редовни од 1982.

Функције у САНУ
Заменик секретара ОМН од 26.5.1978 до 21.1.1988. Секретар ОМН од 21.1.1988 до 29.5.1996.

Приступна академска беседа
Урођене срчане мане и њихова плучна циркулација. Одржана 26.10.1984. /није штампана/.

Чланство у стручним удружењима
Матица српска,стални члан сарадник; Медицинска академија СЛД, редовни члан од 1976; Југословенско кардиолошко друштво; Удружење патолога Југославије, председник1994-1998; Европско друштво патолога; Медицинска балканска унија; итд.

Уреднички рад
Српски архив за целокупно лекарство; Медицинска истраживања; Кардиологија; Acta biologiae et medicinae experimentalis (Priština); American Journal of cardiovascular Pathology, итд.

Биографије и библиографије
Год. / САНУ 82 (1976) 156-162; 90 (1984) 277-288; 95 (1989) 393-412; 101 (1995) 341-365; 106 (2000) 319-345.

Одбори
Одбор за кардиоваскуларну патологију, председник; Одбор за праћење развоја медицинских наука у Србији, председник; Одбор за кардиоваскуларне болести; Одбор за малигне туморе главе, врата и централног нервног система; МО Одбор за сиду; МО Одбор за биологију репродукције човека; МА Одбор за кардиоваскуларну патологију, председник; МА Одбор за онкологију; МА Одбор за праћење стања и проблема медицинских наука у Југославији.

Признања и награде
Октобарска награда Београда, 1974; Седмојулска награда Србије, 1989; итд.
Орден рада са црвеном заставом, 1988, итд. Награду за животно дело добио од Српског лекарског друштва. Почасни члана Мађарске академије наука у Будимпешти од 2.маја 2016.