ЗАДУЖБИНA НИКОЛЕ КОЊЕВИЋА И РУЖИЦЕ ГРЕГОРИЋ КОЊЕВИЋ

Ова задужбина је основана како би се помогло младим талентованим студентима физике, који су лошијег материјалног стања. Такође, циљ Задужбине је и пружање подршке у раду одељењима и јединицама Српске академије наука и уметности ради остваривања делатности утврђених Законом о САНУ.

Статут задужбине

Чланови Управног одбора Задужбине (за период 2019 -2023. год.)

Управитељ Задужбине: Слађана Млађен

Информације о објављеном конкурсу за школску 2021/22. годину

Додељене награде и стипендије у досадашњем раду Задужбине:

Школска година 2019/20.:

• Игор Божиловић (Универзитет у Београду – Физички факултет) – једнократна награда
  • Јован Димитријевић (Универзитет у Београду – Физички факултет) – стипендија

Школска година 2020/21.:

• Слађан Јелић (Универзитет у Новом Саду – Природно-математички факултет, Департман за физику) – стипендија
  • Небојша Курјега (Универзитет у Новом Саду – Природно-математички факултет, Департман за физику) – стипендија
  • Дарко Савић (Универзитет у Београду – Физички факултет) – стипендија
  • Јован Димитријевић (Универзитет у Београду – Физички факултет) – стипендија

Сви добитници стипендија су у трајању стипендирања остварили одличне резултате, а тројица стипендиста су остварилили просечну оцену 10.00.

Задужбина најискреније захваљује донаторима: Универзитет у Београду – Институт за физику, Универзитет у Београду – Физички факултет, Универзитет у Новом Саду – Природно-математички факултет. Без њихове великодушне помоћи, Задужбина не би била у стању да додели овај број стипендија за прошлу школску годину и понуди оволики број стипендија за текућу школску годину.