Концерт у Галерији САНУ – отварање 43. концертне сезоне
Четрдесет трећа концертна сезона у Галерији САНУ свечано ће бити отворена у четвртак, 3. октобра, у 18 сати, концертом музике академика Ивана Јевтића, у оквиру кога ће наступити Ана Гвозденовић (сопран), Владимир Глигорић (клавир), Сања Марић (флаута) и Јован Савић (труба).
Програм „Концерт у Галерији САНУ” покренут је давне 1981. године, под руководством академика Станојла Рајчића. Почетничке наступе у овој галерији имали су извођачи који ће потом остварити велике домаће и међународне успехе. Међу њима су били: Немања Радуловић, Стефан Миленковић, Никола Анђелић, Маја Богдановић, Александар Маџар, Јасминка Станчул, Никола Мијаиловић и многи други.
Попут својих претходника, и ове године, сваког понедељка и четвртка од 18 сати, концерте ће приређивати наши најеминентнији млади извођачи.
Сарадња са Културним центром Београда биће настављена и у овој концертној сезони.